Dječak pomogao Panami: U sudijskoj nadoknadi šutnuo loptu na tribine

Panama slavi prvi plasman na SP u istoriji. Cijela zemlja opijena je zbog velikog uspjeha i nikog nije briga što izjednačujući gol u ključnoj pobjedi protiv Kostarike (2:1) uopšte nije postignut, nego je fantomski.

Pobjednički gol Panama je postigla tri minute prije kraja, ali približavanjem sudijske nadoknade, među njihove igrače i navijače uvukao se strah.

Jer još su živa sjećanja na kraj kvalifikacija za prethodno SP. Panama je tada u zadnju utakmicu u 90. minutu ušla sa prednošću 2:1 protiv SAD-a gotovo sigurnim mjestom u baražu sa Novim Zelandom.

Ali u sudijskoj nadoknadi Amerikanci im zabijaju dva gola i Panama ispada, a u plej-of i kasnije na SP u Brazil, ide Meksiko.

I sada, dok je sve morilo sjećanje na tu nesreću, odgovornost preuzima onaj od kojeg to niko nije očekivao.

Dječak koji skuplja lopte je izvođenje auta za goste odgodio tako što se prema lopti, koja je otišla van igre, zatrčao u punom sprintu i onda je svom snagom šutnuo daleko na tribine.

Tako je svojoj reprezentaciji ušićario par vrijednih sekundi i odmah postao junak Paname i društvenih mreža širom svijeta.