Fudbaler Crvene zvezde i reprezentativac Burkine Faso Naser Điga je sjajnim nastupom na utakmici Lige šampiona sa ekipom PSV, zaslužio mjesto među najboljih 11 igrača sedmog kola elitnog evropskog takmičenja, prema statističkoj platformi “Sofascore”.
Nastavio je trend fenomenalnih partija ove sezone štoper Crvene zvezde, te je i protiv holandske ekipe pokazao raskošni talenat. Bio je čvrst i precizan u odbrani, dok je i u napadu pokazao kvalitet. Od Zvezdinog protivnika je bio bolji u šest duela, imao je čak 69 tačnih dodavanja, te je uspio da zabilježi da gol i asistenciju. Asistirao je Šerifu Endiajeu sjajnim centaršutem sa desnog boka, da bi potom i sam postigao gol glavom, veoma preciznim udarcem.
Prema aplikaciji "Sofascore" Điga je ostvario indeks 8.2, što mu je donijelo mjesto u odabranom društvu. Dijeli prvo mjesto među najbolje ocijenjenim defanzivcima sedmog kola Lige šampiona, sa fudbalerom Monaka - Singom. Poređenja radi, štoper Bajerna iz Minhena - Upamekano, kaska na listi za Naserom Đigom, koji je još jednom pokazao da ima kvalitet i mogućnosti za sam vrh evropskog fudbala, te nema sumnje da je pred njim blistava budućnost.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.