Drama na vrhuncu: Ogromna pobjeda Sitija u borbi za titulu

Fudbaleri Mančester Sitija ostvarili su večeras veliku pobjedu u 34. kolu Premijer lige.

Aktuelni šampion je u gostima savladao ekipu Brajtona sa 4:0 . Siti četiri kola do kraja sada ima 76 bodova, bod manje od vodećeg Arsenala, ali i utakmicu manje (pet utakmica), tako da četa Pepa Gvardiole i dalje drži sve u svojim rukama. Liverpul je nakon kiksa protiv Evertona ostao na 74 boda. Nema sumnje da nas do kraja čeka velika drama.

Građani su na startu meča uspjeli da slome otpor domaćina i tako sebi olakšaju put do pobjede. U 17. minuti je na asistencija Kajla Vokera pogodio fenomenalni Kevin De Brujne. Pobjednik se nazirao već u 26. minuti. Tada je na scenu stupio Fil Foden koji je pogodio za 2:0. Samo osam minuta kasnije isti igrač zabija za ogromnih 3:0.

U 62. minuti je bilo već 4:0, a ovaj put mrežu domaćih je zatresao Julian Alvarez, U narednom kolu Siti gostuje Notingemu, a Arsenal igra derbi sjevernog Londona protiv Totenhema. Liverpul će takođe u goste, ekipi Vest Hema.