Dupovac i Ahmetović za pobjedu Sarajeva u Bijeljini

Golovima Amera Dupovca i Merusina Ahmetovića ekipa Sarajeva pobijedila je večeras u Bijeljini Radnik sa 2:0, u susret šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvom poluvremenu kada su postignuta oba gola. Mrežu Radnika "načeo" je Dupovac koji je pogodio nakon ubacivanja iz kornera novajlije u timu sa Koševa Pejovića.

U 24. minuti Ahmetović je pogodio stativu, a u 33. minuti zatresao je mrežu. Jukić je prošao po lijevoj strani, ubacio za Fanima koji je pao u šesnaestercu, lopta se odbila do Ahmetovića koji pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu Radnik je zaigrao nešto ofanzivnije i stvorio nekoliko prilika, a najbolje su imali Novaković i Motika. No, rezultat se nije mijenjao te je Sarajevo došlo do treće pobjede u sezoni i na diobu drugog mjesta sa Širokim Brijegom koji ima utakmicu više. Ekipa Vinka Marinovića i dalje je jedina neporažena u sezoni, dok je Radnik bez pobjede nakon šest odigranih mečeva, sa dva poraza i četiri remija.