Džeko ponovo na terenu, Roma obezbijedila nokaut fazu

Fudbaleri Rome pobijedili su kao gosti Kluž rezultatom 2:0 u 4. kolu grupe A Lige Evrope i osigirali su prolaz u nokaut fazu. U timu Vučice u posljednjih pola sata zaigrao je i oporavljeni Edin Džeko.

Rimljani su pitanje pobjednika riješili u nastavku kada je prvo Debeljuh postigao autgol u 49. minuti, a trijumf je ovjerio Veretout pogotkom iz penala u 67. minutu.

Edin Džeko je u igru ušao u 63. minutu i bio je to njegov prvi nastup nakon što je prije nekoliko dana objavio da je konačno negativan na korona virus.

Roma sada ima deset bodova i s obzirom na bolji međusobni omjer od Kluža koji je treći s četiri boda, već je osigurala put u 1/16 finala Evropske lige.

Na dobrom putu da se tamo nađe je i Napoli koji je na svom terenu sa 2:0 pobijedio desetkovanu Rijeku.

Hrvatski klub poharan koronavirusom bio je bez osam igrača iz prvog tima, ali Napolitanci su teškom mukom slomili njihov otpor.

Anstasio je postigao autogolu 41. minitu za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Lozano 15 minuta prije kraja.

Meč je svakako obilježio svojevrsni omaž koji su priredili navijači i igrači Napolija preminulom Diegu Maradoni.