Izgledalo je da je vrhunac euforije bio nakon pobjede nad Italijom u finalu baraža, međutim, Bosnu i Hercegovinu zapljusnuo je još veći talas radosti poslije trijumfa nad Katarom.
Ovo pobjedom, ekipa Sergeja Barbareza obezbijedila je prvi plasman u nokaut fazu Mundijala u istoriji BiH fudbala.
Povezana vijest:
Slavlje kakvo se ne pamti u Sarajevu: BiH srušila Katar (VIDEO)
Nakojn istorije, selektor se emotivnom porukom putem svog Instagram naloga obratio svima.
Prenosimo poruku u cjelosti i bez izmjena.
" Zar je vazno ko je poceo , ko usao , ko zabio i ko odbranio . Zar je vazno sta "strucnjaci" kazu , "smijemo" li igrati sa dva napadaca , ili koji igrac "mora" igrati , da li smo "Srednja" ekipa , ili kako "moramo" sve pobjediti sa 3:0 ili "da ovako ne mozemo protiv Amerikanaca" a MI ispisasmo fudbalsku istoriju , a MI učinismo narod nikad sretnijim i ponosnijim , a MI ujedinismo narod , a MI stvorismo nove idole itd itd ..
Zar nije vazno da sanjamo snove , zar nije vazno da smo ZAJEDNIŠTVO , zar nije vazno da zastava nase Bosne i Hercegovine vec mjesec dana se viori na najvecom svjetskoj fudbalskoj sceni , zar nije vazno da "stvaramo" svijetliju buducnost , za nije vazno da smo PONOSI itd itd ..
Raduj se BOSNO I HERCEGOVINO
Raduj se svim srcem"