Ernesto Valverde produžio je saradnju sa Fudbalskim klubom Atletik Bilbaom.
Klub iz Baskije danas je saopštio da Ernesto Valverde ostaje trener i sljedeće sezone.
Valverde je sa čelnicima kluba potpisao ugovor do juna 2026. godine, a već sada je rekorder po broju utakmica na klupi "lavova".
Klub je do sada u ukupno tri mandata vodio na 451 utakmici.
Valverde je prvi put vodio Atletik od 2003. do 2005, zatim od 2013. do 2017, da bi u trećem mandatu došao 2022. godine. Sa klubom je prošle sezone osvojio Kup kralja, a ove je stigao do plasmana u Ligu šampiona.