Fudbalski savez Srbije saopštio je danas da su čelnici Evropske fudbalske unije oduševljeni gostoprimstvom FSS i države Srbije i da su konstatovali da je ovo bio najbolje organizovani Kongres UEFA u posljednjih 20 godina.
Iz FSS ističu da je UEFA dodjelom domaćinstva 49. Kongresa srpskoj prijestonici, pokazala koliko poštuje srpski fudbal, ali prije svega državu Srbiju i njen narod. Dodaje se da je to potvrda povjerenja i prijateljskog odnosa koje UEFA ima sa čelnim ljudima fudbalske Srbije, kao i brojnim legendama srpskog fudbala.
Na sajtu FSS podvlače da su poslije tri dana boravka u Beogradu i održanog Kongresa u Sava Centru čelni ljudi UEFA, na čelu sa predsjednikom Aleksanderom Čeferinom, konstatovali da je ovo najbolje organizovani Kongres UEFA u minulih 20 godina.
U FSS tvrde da niko od gostiju nije skrivao oduševljenje gostoprimstvom FSS i države Srbije, kao i organizacijom najznačajnijeg događaja pod okriljem UEFA. Dodaje se da ni legendarni asovi svjetskog fudbala, Luis Figo, Andrej Ševčenko, Mihael Rumenige, Zbignjev Bonjek, Dejan Savićević, Predrag Mijatović i Aljoša Asanović, kao i direktori mnogih velikih evropskih klubova, Pari Sen Žermena, Atletiko Madrida i Borusije iz Dortmunda nisu ostali imuni na sve ono što su doživjeli u Beogradu.
FSS tvrdi da svi puni utisaka napuštaju Beograd i ne kriju da jedva čekaju neki novi skup čiji će organizator biti Srbija i FSS.
FSS se na kraju zahvaljuje na povjerenju čelnim ljudima UEFA, kao i fudbalskoj Evropi, ali i na pokazanom poštovanju prema Srbiji. Objava na sajtu FSS je okončana citatom predsjednika Čeferina:
"Mi smo ujedinjen tim. Ujedinjena snaga i moćna unija. Mi smo unija evropskog fudbala", zaključuje se na sajtu FSS.