Fenerbahčeu s igračem manje pripao derbi protiv Galatasaraja

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su na gostovanju Galatasaraj sa 1:0 u 37. kolu Superlige Turske.

Mnogo loših dešavanja je obilježilo duele ova dva tima u tekućoj sezoni, a Galatarasaj je dočekao derbi sa šest bodova prednosti. Pred početak utakmice Mert Hakan Jandas je pokrenuo tenzije kada je navijačima Galate pokazao grb Fenera, a dok su tribine reagovale na ono što se desilo, fudbaler Galate Kerem Akturkoglu došao je do Hakana te su se njih dvojica potukli.

Na sreću strasti su se brzo smirile, a igrač Fenerbahčea Aleksander Điku je u 21. minutu dobio drugi žuti karton i gosti su ostali s igračem manje. To ih nije omelo da preko Čanglara Sojundžua dođu do vođstva od 1:0 u 71. minutu.

Pokušavali su domaći igrači da izjednače, ali nisu u tome uspjeli i na kraju je ostalo 1:0 za Fenerbahče.

U posljednjem kolu Galatasaraj gostuje Konjasporu, a Fenerbahče dočekuje Istanbulspor.