Fenomenalni Borjan odveo Zvezdu u Evropu

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona nakon što su u dvomeču eliminisali Kopenhagen.

U obje utakmice bilo je bilo je po 1:1, pa su o pobjedniku odlučili penali, a tamo su Beograđani bili uspješniji.

Najzaslužniji za Zvzdinu pobjedu bio je golman Milan Borjan koji je odbranio tri penala i čak sa bijele tačke zatresao mrežu protivnika.

Zvezda je povela preko Ričmonda Boaćija u 17. minutu, da bi Dame Ndoje izjednačio u 45.

Zvezda ostaje sa desetoricom na terenu u 54. nakon drugog žutog za Nemanju Milunovića. U 112. minutu snage se izjednačuju jer je Mas dobio drugi žuti pa je na terenu na obje strane ostalo po deset igrača.

I nakon produžetaka rezultat je ostao nepromijenjen pa su o pobjedniku odlučivali penali. Tamo je na scenu stupio sjajni Milan Borjan.

Tri puta je spriječio domaćine da zatresu mrežu, a čak je jednom savladao golmana Kopenhagena i tako definitivno ponio titulu najzaslužnijeg za plej-of Lige šampiona, odnosno siguran nastup u grupnoj fazi jednog od dva najelitnija klupska takmičenja.