Fijasko Juventusa u Londonu

Fudbaleri Čelsija savladili su ubjedljivo Juventus sa 4:0 u petom kolu grupe H fudbalske Lige šampiona.

Strijelac prvog pogotka u 25. minuti je bio Trevor Čaloba poslije kornera. Bio je to sporan momenat, lopta je udarila u ruku Ridigera prije nego što je mladi štoper matirao Ščešnog, ali je sudija Jovanović priznao gol Čelsija, na nagovor ljudi iz VAR sobe.

Čelsi je do prednosti od 2:0 došao lijepim pogotkom Risa Džejmsa u 56. minuti. Džejms je prihvatio loptu usamljen na drugoj stativi i uhvatio poluvolej, a Ščesni je bio nemoćan.

Dvije minute poslije toga nokautiran je Juventus od Čelsija jer je u 58. minuti rezultat glasio 3:0. Bila je to divna akcija u kojoj je učestvovalo bar šest igrača. Loftus Čik je bio sjajan na malom prostoru i gurnuo loptu za Hadson-Odoija koji je matirao Ščešnog.

Konačan rezultat 4:0 postavio je Timo Verner u 90+5 minuti.

Čelsi je tako ovom pobjedom preuzeo prvo mesto H grupe.