Forma je prolazna, klasa je vječna - Runi sa parkinga

Bivši engleski reprezentativac Vejn Runi (33) raspametio je navijače u SAD-u golčinom karijere!

Legenda Mančester junajteda fenomenalno je pogodila u 10. minuti za pobjedu svog Di Si. junajteda (1-0) protiv Orlando sitija.

Runi je do lopte došao na svojoj polovini, skoro 60 metara od protivničkog gola, a veteran je sjajnim udarcem uhvatio golmana na "spavanju" i pogodio mrežu.

"Primijetio sam golmana možda par minuta prije pogotka i vidio sam da je daleko od gola. Znao sam da će lopta pasti blizu centra i da ću tada imati priliku", rekao je oduševljeni Runi.

Rooney je sličan gol sa svoje polovine igrališta postigao i dok je igrao za Everton protiv Vest Hema 2017., tri godine nakon takođe još jednog gola za pamćenje zabijenog gotovo s centra protiv istog suparnika, ali dok je on nosio dres "Crvenih đavola".

Runi je ove sezone u 18 utakmica zabio 10 golova i ostvario pet asistencija.