Fudbaleri Bajerna šesti put osvojili Ligu šampiona

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su Ligu šampiona, pošto su sinoć u finalu pobijedili francuski Pari Sen Žermen sa 1:0 (0:0).

Gol odluke u Lisabonu postigao je Kingsli Koman u 59. minutu, pa su tako Bavarci su šesti put u istoriji podigli trofej u najjačem klupskom takmičenju u Evropi.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez većih uzbuđenja. Jedina sporna situacija desila se u finišu prvog dijela kada je fudbaler PSŽ-a Tilo Kerer oborio Komana u šesnaestercu, ali sudija Orsato nije dosudio kazneni udarac za Bajern.

Bez golova je bilo sve do 59. minut, kada je Koman poslije centaršuta Jošue Kimiha glavom poslao loptu iza leđa Kejlora Navasa i donio vođstvo, a kasnije će se ispostaviti i "ušati" pehar ekipi iz Minhena.

PSŽ je u nadoknadi vremena imao veliku priliku za izjednačenje, ali Čupo Moting nije uspio da odreaguje na pravi način poslije dodavanja Nejmara.