Fudbaleri Borca pobijedili B36 Toršavn

Fudbaleri Borca ostvarili su pobjedu nad ekipom B36 Toršavn 2:0 u prvom meču kvalifikacija za Ligu konferencija. Trener Nenad Lalatović tako je ostvario trijumf na zvaničnom debiju.

Banjalučani su pred revanš uspjeli da ostvare pobjedu bez primljenog gola. Borac je bio mnogo bolji rival u prvom dijelu u kojem su imali nekoliko prilika. Piščević je u 21.minutu pogodio stativu, a u u nastavku šansu je imao i Jovo Lukić. Domaćin je nstavio da napada što je reziltiralo golom.

Benjamin Tatar je u 37. minuti je odlično reagovao u šesnaestercu nakon velike gužve i postigao je svoj prvi gol za banjalučki tim.

Borac je i u drugom dijelu bio agresivnije, Aleksandar Vojnović je imao šansu nakon kornera, kao i Dejan Meleg i Benjamin Tatar.

Fudbaleri B36 Toršavn su sredinom drugog dijelaimali dvije izgledne prilike, ali Nilsen ih nije iskoristio.

Aleksandar Subić je u 83. minutu imao odlično ubacivanje, a Nedeljko Piščević je bio na pravom mjestu i loptu poslao u mrežu.

Revanš je za sedam dana na Farskim ostrvima.