Fudbalerke BiH poražene od Danske

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Danske sa 0:4 (0:3) u svom osmom kvalifikacionom susretu za Evropsko prvenstvo 2021. godine u Engleskoj.

Gošće su ofanzivno ušle u meč, a prvu priliku imala je Pernile Harder kada sa 15-ak metara iskosa sa desne strane loptu šalje pored gola.

Ista igračica u 21. minuti  je ostala sama na desetak metara od gola, ali ponovo nije bila precizna.

Minutu poslije Harder prolazi po lijevoj strani i šalje loptu u sredinu za Sane Troelsgard koja šutira pored gola.

Danska do prednosti dolazi u 37. minuti.  Nikolinu Dijaković lopta pogađa u ruku u kaznenom prostoru i sutkinja Sandra Bastos pokazuje na bijelu tačku. Precizna izvođačica jedanaesterca bila je Nadia Nadim.

Prednost je udvostručila Sane Troelsgard u 43. minuti  odličnim šutem sa ivice kaznenog prostora.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Sofi Svava izvodi korner sa desne strane, a Rike Sevecke glavom loptu šalje u mrežu za 0:3. Dankinje su imale terensku inicijativu i u drugom poluvremenu, ali se rezultat nije mijenjao do 90. minute kada je  Nana Kristiansen lob udarcem loptu šalje iza leđa Envere Hasanbegović.

Uoči početka utakmice igračice su kleknule na teren i tim gestom dale podršku borbi protiv rasizma u svijetu.

Izabranice Samire Hurem će u utorak, 22. septembra u zeničkom Trening kampu odigrati meč sa Italijom.