Fudbalski klub Željezničar pripreme za proljetni dio prvenstva počeće 8. januara.
Glavni dio priprema "plavi" će obaviti u Antaliji.
Ekipa je na odmoru od 10. decembra, a svi fudbaleri su dobili plan individualnog rada tokom pauze. Prozivka je na rasporedu 8. januara, a potom i prvi trening u novoj godini. Željezničar će se pripremati u Sarajevu od 8. do 25. januara, a u Antaliji će boraviti od 26. januara do 6. februara, saopšteno je iz kluba sa "Grbavice".
Dogovorene su tri prijateljske utakmice tokom priprema u Turskoj. Prvi pripremni meč odigraće 29. januara protiv Gangvona iz Južne Koreje, 1. februara se sastaju s ukrajinskom ekipom Karpati, a 4. februara sa Sileksom iz Sjeverne Makedonije.