Golom Batšuajia Čelsi odnio bodove iz Amsterdama

Derbi grupe H u evropskoj Ligi šampiona u fudbalu između holandskog Ajaksa i engleskog Čelsija, koji je odigran u Amsterdamu, završen je pobjedom gostiju od 1:0.

Strijelac pogotka za londonske "plavce" na Areni bio je Miči Batšuaji u 86. minutu.

U grupi G, njemački Lajpcig je iskoristio domaći teren i slavio protiv ruskog Zenita (2:1). Za domaće su strijelci bili Konrad Lajmer u 49. minutu i Marsel Sabicer u 59., a za goste Jaroslav Rakicki u 25.

Od 21 sat igraju se preostali mečevi trećeg kola elitnog kontinentalnog takmičenja.

Sastaju se Benfika - Lion, Genk - Liverpul, Inter - Borusija Dortmund, Lil - Valensija, Salcburg - Napoli i Slavija Prag - Barcelona.