Grizman srušio Olimpik, Atletiku treći trofej Lige Evrope

Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su treći put u istoriji trofej Lige Evrope pošto su u večerašnjem finalnom meču u Lionu pobijedili Olimpik iz Marseja rezultatom 3:0.

Atletiko je do trofeja predvodio francuski reprezentativac Antoan Grizman koji je postigao dva pogotka, dok je treći postigao Gabi.

U 21. minutu Grizman doveo je madriđane u vođstvo nakon što su se odbrambeni igrači Marseja poigravali s loptom u zadnjoj liniji.

Deset minuta kasnije Francuzi su doživjeli još jedan šok. Nakon samo pola sata igre teren je zbog povrede morao da napusti ponajbolji igrač Marseja Dmirti Paje. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Atletika.

Početak drugog poluvremena obilježila je jaka kiša u Lionu, ali i sjajna igra Francuza u redovima španskog tima.

Grizman je u 49. minutu je ponovo zatresao mrežu Olimpika i doveo Atletiko do velike prednosti.

Koke je sjajno asistirao u dubinu, a Grizman je preko Stiva Mandande rutinski poslao loptu u mrežu.

Desetak minuta prije nego što je holandski sudija Bjorn Kujpres svirao kraj utakmice, Konstantinos Mitroglu je u 81. minutu imao šansu da ublaži poraz Marseja. Grk nije bio dovoljno precizan, pogodio stativu Atletika i rezultat je ostao nepromijenjen.

U 89. minuti Gabi postavlja konačan rezultat 3:0. Postiže treći gol za Atletiko koji osvaja još jedan evropski trofej.

Ovo je treća titula Lige Evrope za Atletiko Madrid, a ranije su "jorgandžije" ovaj trofej osvajale 2010. i 2012. godine.