Hamza Čataković donio preokret i Evropu Sarajevu

Fudbaleri Sarajeva upisali su večeras novu pobjedu u WWin lige Bosne i Hercegovine i osigurali plasman u Evropu u narednoj sezoni.

U prvom susretu 31. kola „bordo tim“ je na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase – Koševo“ slavio protiv Zvijezde 09 rezultatom 2:1.

Gosti su priredili hladan tuš domaćinima u 15. minuti kada je za vodstvo pogodio Bože Vukoja. Ipak u 57. minuti Hamza Čataković pogađa za 1:1. Isti igrač kreirao je i preokret za 2:1, što je bio njegov 16. gol ove sezone.

U subotu se u 31. kolu sastaju: Široki Brijeg – Velež 16 časova. U nedjelju se sastaju: Igman – Željezničar 15.30, Posušje – Sloga 19.30. U ponedjeljak će sange odmjeriti: Tuzla Siti i Borac od 17. Kolo zatvaraju GOŠK – Zrinjski od 21 čas.