Hilal bez finala Azijske Lige šampiona

Fudbaleri Al Hilala zaustavljeni su u finalu Zapadnog regiona Azijske Lige šamnpiona.

Skupo plaćena ekipa iz Rijada je u revanšu pred svojim navijačima pobijedila Al Ain rezultatom 2:1, ali je ekipa iz Ujedinjenih Arapskih Emirata prošla u veliko finale zahvaljujući trijumfu u prvom duelu 4:2.

Al Hilal je meč počeo baš kako je želio, poveo je već u četvrtom minutu pogotkom Rubena Neveša iz jedanaesterca, ali se u nastavku utakmice mučio iako je imao terensku inicijativu.

Erik je u 12. minutu izjednačio i najavio iznenađujući ishod dvomeča, piše Sport klub.

Jedan od najboljih saudijskih igrača Salem Al Davsari je u 51. minutu po drugi put donio prednost ekipi iz Rijada, a rezultat se uprkos uzbuđenjima pred oba gola nije mijenjao do kraja duela.

Sergej Milinković Savić je bio među najboljima u Al Hilalu, međutim, još jednom se pokazalo da je izostanak povrijeđenog Aleksandra Mitrovića ogroman gubitak za Saudijce.

Ai Ain koji sa klupe predvodi Ernan Krespo će se u borbi za trofej sastati sa boljim iz duela Ulsan (Južna Koreja) – Jokohama Marinos (Japan).

Korejci su prvi meč pred svojim navijačima dobili sa 1:0, a revanš je u srijedu (danas) u 12 časova.