Hofenhajm namučio "građane", Dibala se poigrao sa Švajcarcima

Fudbaleri Juventusa i mančester Sitija ostvarili su pobjede u prvim utakmicama drugog kola grupne faze Lige šampiona.

Juventus je lako na kraj izašao sa švajcarskim Jang Bojsima savladavši ih kod kuće sa 3:0. Het trik je zabilježio Dibala koji je mrežu gostiju načeo već u petom minutu.

Na 2:0 povećao je u 33. minutu, da bi tačku na i stavio u 69. minutu.

Ovo je druga pobjeda Juventusa koji se nalazi na čelu grupe H sa šest bodova.

"Građani" su se dosta namučili protiv Hofenhajma da bi došli do prve pobjede u Ligi šampiona ove sezone. Već u 45. sekundi utakmice šokirao ih je Belfodil nakon asistencije Demirabija. Međutim, Englezi su se brzo sabrali pa je izjednačenje stiglo već u osmom minutu preko Aguera.

Siti je bio bolji tim tokom cijele utakmice. Imao je posjed lopte i više je prijetio ali su se Nijemci odlično branili i odolijevali napadima. Ipak, tri minuta prije kraja regularnog dijela Sitiju su se pritisci isplatili. Gol vrijedan pobjede postiže Silva i tako svom klubu donosi prve bodove. Siti je trenutno drugi u grupi F sa 3 boda, koliko ima i Lion koji večeras igra protiv Šahtjora drugu utakmicu.