Na utakmicama baraža za Svjetsko prvenstvo između Hrvatske i Grčke neće biti dozvljen dolazak gostujućih navijača. Ovo je odlučeno na današnjem sastanku u Atini između rukovodstva Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) i Grčkog nogometnog saveza (HFF).
Utakmice koje su na programu 9. novembra u Zagrebu i 12. novembra u Pireju proglašene su utakmicama visokog rizika.
„Uzimajući u obzir sve faktore rizika i procjene sigurnosti, zajednička odluka dvaju nacionalnih saveza je da neće biti otvorene tribine za gostujuće navijače odnosno da neće biti prodaje ulaznica za gostujuće navijače", objavio je HNS.