Hrvati rutinirali Kiprane, Nijemci "iz dvojke u keca"

Fudbalska reprezentacija Hrvatske napravila je veliki korak ka Mondijalu pobjedom nad Kiprom u gostima rezultatom 2:0 (1:0).

Vicešampioni planete su do 16 osvojenih bodova došli golovima Ivana Perišića u drugom minutu nadoknade prvog dijela i Josipa Gvardiola u 80. minutu.

U međuvremenu je Luka Modrić promašio penal, ali to nije previše koštalo "vatrene".

Oni sada imaju isti broj bodova kao i Rusija, koja je rezultatom 1:0 (1:0) dobila Slovačku u Kazanju.

Hrvati i Rusi bi u posljednjem kolu 14. novembra trebalo da u međusobnom duelu odluče o pobjedniku grupe H.

U istoj grupi Slovenija je rezultatom 4:0 (1:0) ubjedljivo savladala Maltu golovima Iličića dva puta, Sporara i Seska.

Njemačka se dobrano namučila protiv Rumunije, ali je na kraju slavila trijumf rezultatom 2:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Hadžija već u devetom minutu i odoljeli su do kraja poluvremena u Hamburgu, ali nisu uspjeli da izdrže do kraja.

Poslije sedam minuta igre u nastavku izjednačio je Serž Gnabri, a u 81. je pobjedu "pancerima" donio Tomas Miler.

U istoj grupi Sjeverna Makedonija je deklasirana Lihtenštajn rezultatom 4:0 (1:0)

Strijelci za Sjevernu Makediniju bili su Velkovski u 39. minutu, Alioski u 66, potom Nikolov u 74. i Čurlinov u 83. minutu.

U istoj grupi Island i Jermenija su podijelili bodove rezultatom 1:1.