Hrvatska i peti put na Mundijalu

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se na Svjetsko prvenstavo, peto od posljednjih šest mundijala.

"Vatreni" su remijem bez golova sa Grčkom u Pireju odbranili impresivnih 4:1 sa Maksimira iz prvog meča.

Hrvati su na Jorgos Karaiskakisu odigrali izuzetno disciplinovano, bez srljanja u napadu, prije svega se koncentrisavši na odbranu svog gola.

Grci su pokušali jakim pritiskom na startu meča da stigno do brzog gola, ali su bili nemoćni u završnici napada.

Tokom 90 minuta u Pireju je viđena žestoka borba, prije svega u veznom redu, bez pravih gol šansi, a najbliži pogotku bili su gosti, Ivan Perišić je krajem prvog poluvremena pogodio stativu udarcem sa oko 25 metara.

Hrvatska se pridružila Švajcarskoj koja je takođe remijem bez golova u revanšu "ovjerila" trijumf iz Severne Irske, a preostali revanši evropskog baraža za Mundijal 2018. igraju se u ponedjeljak (Italija – Švedska, 0:1) i utorak (Irska – Danska, 0:0).