Hrvatska reprezentacija pobijedila Tursku, Kovačić dao dva gola

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Tursku 2:0 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Heroj je bio Mateo Kovačić, dvostruki strijelac u 20. i 45. minutu, u oba navrata asistent je bio Mario Pašalić.

Turci su u prvih 15 minuta imali nekoliko prilika, bili su bolji rival, ali su Hrvati u svom stilu pokazali kako znaju da igraju na rezultat i tako su došli do prve pobjede u ovom ciklusu.

U istoj grupi, Velšani su ugostili i pobijedili Letoniju rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Mur u 41. minutu.

Ovo je prvi trijumf Velšana, koji su u prošlom kolu iznenadili i ukrali bod Hrvatima u gostima, pa ove dvije ekipe dijele prvo mjesto sa četiri boda, Turci imaju tri.