Pratite nas na Google news

Ibišević i Grujić nosili Hertu do remija protiv Bajerna

Fudbaleri Bajerna i Herte podijelili su bodove na Allianc Areni u okviru prvog kola Bundeslige odigravši neriješeno 2:2, a svoju noć imao je bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević.

Nakon što nije bilo uzbuđenja u prvoj polovini prvog poluvremena, Levandovski je na asistenciju Gnabrija u 24. minutu doveo Bajern u vođstvo.

Samo četiri minuta kasnije se činilo je da Mitelštat igrao rukom u šesnaestercu, ali je sudija pokazao da nema penala, što je očigledno dalo motiva gostima.

Tako je u 36. minutu Lukebakio uputio snažan udarac iz daljine, lopta je pogodila Ibiševića u leđa, prevarila golmana i završila u mreži za 1:1.

Samo što su se domaći oporavili od šoka, uslijedio je novi. Raspoloženi Ibišević je fenomenalno uposlio Grujića, koji sigurno matira golmana i donosi preokret za ekipu iz Berlina.

Krenuo je Bajern silovito u nastavku. Jarštajn je prvo odbranio udarce Toliza i Gnabrija, a u 58. minutu Levandovski je pao u šesnaestercu nakon jednog duela. Sudija je otišao do VAR monitora i odlučio da će biti penal. Levandovski je bio siguran za, ispostaviće se, konačnih 2:2.

Bajern je tako već na startu prvenstva napravio veliki kiks te trenera Niku Kovača očigledno čeka težak posao u nastavku sezone.

Inače, Ibišević je za gostujuću ekipu igrao do 63. minutu kada je umjesto njega ušao Esvin.