Inter savladao hrabru Slaviju, Lovren spasio Liverpul

Fudbaleri Slavije iz Praga poraženi su pred domaćom publikom od Intera 3:1 u petom kolu Lige šampiona.

Ekipa iz Češke odigrala je dobru utakmicu protiv milanskog tima, međutim u završnici duela je popustila i Inter je došao do trijumfa.

Golove za pobjednički tim postigli su Lautaro Martines u 19. i 88. minutu, kao i Lukaku u 81, dok je jedini strijelac za Slaviju bio Souček iz jednaeasterca u 37.

Inter je pobjedom u Pragu uhvatio "posljednji voz" za plasman u šesnaestinu finala, pošto kolo do kraja imaju isti broj bodova kao i Borusija iz Dortmunda.

Njemačka ekipa izgubila je na gostovanju od Barselone rezultatom 3:1. Fantastičnu utakmicu odigrao je Lionel Mesi, kojem je ovo bila 700. utakmica za katalonski klub.

Argentinac je učestvovao kod sva tri gola – dvije asistencije i pogodak. Uz njega golove su još postizali Suares i Grizman, prenio je "B92".

Fudbaleri Liverpula uspeli su da ostanu neporaženi na domaćem terenu protiv Napolija (1:1).

Liverpul je gubio u većem dijelu meča, ali na kraju, golom Dejana Lovrena, uspio da dođe do vrijednog boda.

Oni su sada, kolo prije kraja, prvi na tabeli Grupe E sa 10 bodova, jednim više od Napolija.

Strijelac gola za Napolitance bio je Dris Mertens, koji je iskoristio praktično jedinu nepažnju defanzivaca "redsa", došao u solidnu poziciju i matirao Alisona.

Liverpul je napadao tokom prvog poluvremena i na početku drugog, ali lopta nije htjela u mrežu.

U nastavku dvije dobre prilike propustio je Roberto Firmino, a lošu skok igru gostiju kaznio je Dejan Lovren, koji je nadskočio cijelu odbranu protivnika i u 65. minutu donio izjednačenje.

Tim sa Enfilda je mogao lako i do novog gola i pobjede, ali je Napoli izdržao sve do posljednjeg sudijskog zvižduka.

U drugom meču Grupe E Salcburg je opravdao očekivanja i pobijedio Genk u Belgiji sa 4:1.

Austrijski klub je ponovo bio ubjedljiv, poslije 6:2 na domaćem terenu u prvom kolu Lige šampiona, i time ostao u trci za nokaut fazu.

Salcburgu je potrebna pobjeda nad Liverpulom u narednom kolu kako bi šampiona Evrope potencijalno izbacila iz takmičenja, u zavisnosti od rezultata utakmice Napoli – Genk.