Iskra prvi finalista Kupa BiH

BANJALUKA - Fudbalerke iskre iz Bugojna prve su finalistkinje Kupa Bosne i Hercegovine. Na pomoćnom terenu 'Gradskog stadiona' u Banjaluci sastale su se ekipe ŽFK Banja Luka i ŽNK Iskra iz Bugojna.

Pobjedu rezultatom 0:2 odnijele su gošće i plasirale su se u finale najmasovnijeg takmičenja. Golove su postigle Naida Haračić u 49. minuti iz jedanaesterca i Marina Lukić u 57. minuti.

Drugi polufinalni meč u Mostaru između fudbalerki Emine i SFK 2000 Sarajevo prekinut je na samom početku jer je domaći sastav ostao sa svega šest igračica na terenu.

Takmičarska komisija Fudbalskog saveza BiH će u narednom periodu ovaj meč vjerovatno registrovati službenim rezultatom u korist Sarajki.