Fudbalski klub Bajern je završio još jedan značajan transfer za budućnost.
Nakon što su nedavno realizovali transfer 19-godišnjeg Toma Bišofa, Bavarci su postigli dogovor s Kelnom za realizaciju istorijskog transfera u drugom rangu njemačkog fudbala.
Naime, osigurali su usluge Jonasa Urbiga, koji će postati najskuplji golman u istoriji Druge njemačke lige, popularne “Cvajte”.
Potvrda transfera se još uvijek čeka, a tamošnji mediji su objavili da je vrijedan sedam miliona evra uz dodatnih tri miliona kroz bonuse.
Urbig je izdanak omladinske škole Kelna.