Izveo slobodan udarac sa 51 metra i ušao u istoriju (VIDEO)

Nevjerovatan gol iz slobodnog udarca postignut je u utakmici MLS-a između Šarlota i Kolumbus Kru.

U pitanju je utakmica započeta prije dva mjeseca pa prekinut zbog lošeg vremena u 16. minutu. Završila je remijem 2:2 uz gol koju je primio hrvatski golman.

Postigao ga je jermenski reprezentativac Lukas Zelarajan, koji je iz slobodnog udarca s 51 metra prebacio Kristijana Kahlinu, bivšeg golmana Gorice, za 1:0.

Zbanični podaci kažu da je to rekordna udaljenost s koje je postignut gol u MLS-u otkako se od 2010. godine vodi ta statistika. Rekorder je dosad bio Džami Smit, koji je 2011. pogodio s 47,5 metara.

Luis Diaz povisio je za Kolumbus Kru u 54. minutu, a onda su Daniel Rios u 58. i Andre Šinjašiki u 94. donijeli bod Šarloti.