Jokić zatrpao koš Hjustona, na dvije asistencije od "tripl-dabla"

Košarkaški Denvera održali su pobjednički ritam i u noći između ponedjeljka i utorka u najjačoj ligi svijeta, novi trijumf za Jokića i družinu stigao je protiv Hjustona 129:113 pri čemu je srpski as ponovo bio najbolji akter meča.

Jokić je za 27 minuta u igri postigao 32 poena uz sjajne brojke šuta, iz igre je imao 11/17, za tri 1/2, za jedan 9/10, a ubeležio je i 12 skkokova i 8 asistencija.

Sa poenom manje meč je završio Džamal Marej (četiri trojke) koji polako hvata ritam i definitivno će biti Denverov super adut u napadu na sam vrh. Jokić i Marej bili su daleko najbolji, najefikasniji i napadački generalno gledano najproduktivniji akteri meča, javlja Telčegraf.

Denver je sada na odnosu pobjeda i poraza 13-7, pri samom su vrhu Zapadne konferencije, odmah iza Finiksa i može se naslutiti velika i neizvjesna borba za lidersku poziciju već sada.

Što se tiče same utakmice sa Roketsima, ključni rezultatski bijeg ekipa Majka Melouna napravila je u trećoj dionici (36:23) i odmakla se na pristojnu dvocifrenu razliku koju gosti nisu uspeli da sustignu do kraja.

U posljednjoj četvrtini razlika u korist domaćeg tima išla je i do 20 poena.

Kako je meč odmicao tako je i igra Nagetsa delovala sve bolje, sve sigurnije, a Jokić i Marej držali su slovo u napadu i uveli meč u mirnu završnicu.

Kod gostiju na parketu je, tek šest minuta, zaigrao i Boban Marjanović i stigao je da se upiše u strelce postigavši tri poena.

Prvi strijelac u poraženoj ekipi bio je turski centar Šengun sa 18 poena.

Denver i Hjuston digraće novi meč već prvog decembra i ponovo će Denver biti domaćin.