Junajted kralj derbija, Mektomini sa 40 metara presudio Sitiju

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Mančester siti u meču 29. kola Premijer lige - 2:0 (1:0).

"Crvenim đavolima" pripao je 182. mančesterski derbi, a Ole Gunar Solskjer još jednom je pokazao da zna da perfektno taktički pripremi ekipu za derbi mečeve.

Junajted je treći put u sezoni savladao Siti, a Ole Gunar Solskjer postao je prvi menadžer posle Ser Aleksa Fergusona, koji je uspio da savlada "građane" u obje ligaške utakmice u jednoj sezoni.

Siti je na startu utakmice imao posjed, imali su četiri kornera u prvih 10 minuta, ali osim jednog udarca Sterlinga, koji je odbranio De Hea, nije bilo opasnosti.

Junajted je čekao svoju šansu iz kontra napada i tek su se oko 25. minuta oslobodili pritiska.

Krenuo je Junajted konstantno da napada i Siti nije imao odgovor.

Vodeći pogodak Junajted je postigao u 30. minutu.

Brzo su izveli slobodan udarac, Bruno Fernandeš pronašao je Marsijala, koji šutira iz prve, lopta prolazi kroz ruke Edersona i Junajted dolazi do prednosti.

Nije mogao da se oporavi Siti od primljenog gola i do kraja prvog dijela igre nisu uradili ništa.

Ostali su bez prave prilike, Junajted je još dva puta priprijetio i na odmor otišao sa golom prednosti.

Na startu drugog dijela, poništen je gol Serhija Aguera, opravdano, poslije konsultacije sa VAR sudijama.

Gvardiola je ubacio Mareza i Žesusa, umjesto Aguera i Bernarda Silve i krenuo je konstantan pritisak Sitija, ali "građani" nisu uspijevali da stvore pravu priliku.

Ederson se u 70. minutu istakao poslije udarca Džejmsa, koji je bio sebičan jer je na drugoj strani imao usamljenog Fernandeša.

Slična situacija kao i u prvom poluvremenu, kada ga je Marsijal ignorisao.

Džejms je još jednom u 82. minutu na taj način "protraćio" kontru.

Junajted se dobro odbranio do kraja, Ederson je u 96. minutu istrčao na 20 metara, a Mektomini je sa 40 metara pogodio prazan gol.