Juventus do polufinala Kupa Italije preko Lacija

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u polufinale Kupa Italije pošto su večeras u Torinu savladali Lacio rezultatom 1:0.

Teške dane za "Staru damu" donekle je osvjetlao trijumf nad gostima iz prestonice pošto još uvijek ima realnu šansu da osvoji barem jedan trofej ove sezone.

Konačno je od prvog minuta meč započeo reprezentativac Srbije, Dušan Vlahović, ali se večeras istakao njegov saigrač iz reprezentacije Filip Kostić.

On je u 44. minutu uputio precizan centaršut sa desne strane na koji je naletio Bremer i glavom savladao nemoćnog Maksimilijana.

Igrači Lacija preuzeli su terensku inicijativu u drugom poluvremenu, u posljednjih pola sata zaigrao je i Sergej Milinković/Savić, ali su izabranici Maksa Alegrija uspjevali da se odbrane i na kraju ostvare veliku pobjedu u novonastalim okolnostima.

Podsjetimo, Fudbalski savez Italije kaznio je Juventus zbog finansijskih malverzacija prilikom transfera igrača oduzimanjem 15 bodova, a klub su napustili svi najviši funkcioneri, uključujući i Andreu Anjelija.

Juventus će se polufinalu Kupa Italije sastati sa Interom koji je minimalnim rezultatom eliminisao Atalantu.