Juventus pao u Bergamu nakon 20 godina

Fudbaleri Atalante pobijedili su Juventus sa 1:0 u 31. kolu italijanske Serija A i tako zadržali treću poziciju na tabeli.

Go odluke je postigao Ruslan Malinovski u 87. minutu.

Gubio je Juventus u Kupu Italije, kada je gostovao kod Atalante, ali od 3. februara je "Boginja provincije" čekala na prvenstveni trijumf protiv "Stare dame".

Bolonja, koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, ubjedljivo je slavila protiv Specije na svom terenu sa 4:1.

Golove za Bolonju u 12. i 18. minutu pustigli su Rikardo Orsolini i Musa Barou, dok je u drugom poluvremenu mrežu Specije zatresao Matijas Svanberg u 54. i 60. minutu.

Strijelac počasnog pogotka za goste je bio Albanac Ardija Ismajli.

Pravi spektakl je viđen na "Olimpijskom stadionu" u Rimu, gdje su snage odmjerili Lacio i Benevento, koje sa klupe vode braća Simone i Filipo Inzagi.

Trijumfovao je Lacio 5:3, uz dva auto-gola fudbalera Beneventa.

Lacio je poveo auto-golom Fabija Depaolija, da bi ga na prednost od 3:0 odveli Čiro Imobile na asistenciju Sergeja Milinković-Savića i Hoakin Korea sa bijele tačke.

Marko Sau smanjio je na 3:1, ali je na početku drugog poluvremena viđen još jedan auto-gol, ovog puta Lorenca Montipa za 4:1 u korist Rimljana.

Benito Nikolas Viola i Kamil Glik smanjuju na 4:3 uvodeći dramu u finiš meča, ali je sve dileme otklonio Imobile još jednim golom u 96. minutu za konačnih 5:3.

Još dva meča će biti odigrana danas, a veliku pažnju privlači dvoboj Napolija i Intera od 20:45 časova.

Od 18.00 časova sastaju se Torino - Roma.

Krotone - Udineze ranije su odigrali 1:2, Sampdorija - Verona 3:1, Sasuolo - Fiorentina 3:1, Kaljari - Parma 4:3 i Milan - Đenova 2:1.

Na tabeli vodi Inter sa 74 boda, Milan 66, Atalanta 64, Juventus 62, Napoli 59, Lacio 58, Roma 54, Sasuolo 46, Verona 41, Sampdorija 39, Bolonja 37, Udineze 36, Đenova i Specija po 32, Fiorentina i Benevento 30, Torino 27, Kaljari 25, Parma 20 i Krotone 15 bodova.