Izazovan i zahtjevan ulazak u novu godinu čeka Dinamove fudbalere i novoga maksimirskog trenera, Fabija Kanavara.
"Plavi" će večeras u 21 sat po srednjoevropskom vremenu gostovati u Londonu kod Arsenala, drugoplasirane ekipe engleske Premier lige. Biće to predzadnji Dinamov dvoboj u grupnoj fazi Lige prvaka nakon čega ih čeka maksimirski dvoboj protiv Milana.
Samo tri dana nakon gostovanja na Emiratesu zagrebački fudbaleri na svom će terenu otvoriti i proljetni dio takmičenja u Hrvatskoj nogometnoj ligi.
"Iznimno sam sretan sam, dečki du jako dobro radili, napravili smo puno toga dobrog... Dali su mi puno energije, drago mi je da žele učiti i to je velika stvar za mene", istakao je Kanavaro i dodao:
"Za mene je ovo najveća utakmica u trenerskom poslu. Igramo protiv jedne od najvećih momčadi na svijetu i jasno je da želimo pružiti sve od sebe. Biće to drukčija utakmica u odnosu na ono što smo pripremali. Razlog je taj što se pripremamo za igru u kojem će Dinamo imati dominaciju. Ovdje je to ipak razlika. Svi znamo koja je razlika između Arsenala i nas, ali pokušat ćemo napraviti sve da mu otežamo posao".