Kramarić Hrvatskoj donio baraž

Fudbalska reprezentacija Hrvatske uspjela je da se plasira u baraž za Svjetsko prvenstvo, pošto su na gostovanju pobijedili Ukrajinu sa 2:0.

U posljednjem kolu grupe I, selekcijama Hrvatske i Ukrajine bile su potrebne pobjede kako bi se sigurno plasirale u plej-of.

Poslije prvog poluvremena u kojem je dominirala Ukrajina, uslijedio je potpuno potop domaćih igrača, što su "Kockasti" iskoristili i postigli dva pogotka.

Luka Modrić i Ivan Rakitić su se ispostavili kao ključni igrači jer su njihove lopte ka Kramariću bile laserski precizne.

Napadač Hofenhajma je prvo u 62. minutu sjajnim udarcem glavom savladao Pjatova, a potom je i osam minuta kasnije poslao loptu iz njegovih leđa.

Hrvatska je ovim trijumfom zadražala drugu poziciju, dok je prva pripala Islandu koji je kod kuće pobijedio Kosovo sa 2:0.

Ostale rezultate posljednjeg kola kvalifikacija pogledajte OVDJE.