Krupa dobila Slobodu, Mladost iznenadila Tuzlu siti

BIJELJINA - U 26. kolu Premijer lige BiH, Krupa je danas pobijedila tuzlansku Slobodu 1:0, dok je Mladost iz Doboj-Kaknja savladala tim Tuzla Sitija rezultatom 2:0.

Veoma važne pobjede dva tima iz donjeg dijela tabele, s tim što je ekipa Mladosti ovim trijumfom napravila veliki korak ka opstanku u Premijer ligi.

Krupa se nije pomjerila sa posljednjeg mjesta na tabeli, ali je savladala konkurenta u borbi za opstanak.

Jedini pogodak je pao već u 24. minutu, kada je mrežu Tuzlaka pogodio Nikola Dujaković za važna tri boda, s kojima se Krupa sada primakla Olimpiku i Radniku na samo bod zaostatka.

Poraz je doživio i drugi tuzlanski tim i to prvi ovog proljeća, što može da se okarakteriše kao iznenađenje.

Siti nije imao rješenja za tim Madosti iz Doboj-Kaknja, pa je sastav Husrefa Musemića pretrpio prvi poraz još od 5. decembra, kada su izgubili od Radnika u Bijeljini.

Junaci trijumfa Mladosti su Amer Hiroš i Predrag Vladić, koji su bili strijelci golova u 11. i 51. minutu.

Sa ova tri boda, Mladost je pobjegla na pristojnih plus sedam bodova u odnosu na Olimpik i Radnik, dok je ovim porazom zaustavljen prodor Tuzle Siti u sam vrh.

Od 19.00 časova se na stadionu "Asim Ferhatović Hase" igra posljednji meč dana, ujedno i veliki derbi, u kome će prvoplasirano Sarajevo dočekati drugoplasirani Borac, koji ima pet bodova manje od lidera.