LE: Jović riješio "srpski" derbi, sigurni Lacio, Sevilja i Bešiktaš

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Olimpik iz Marseja rezultatom 2:1 u okviru prvog kola Lige Evrope.

Marsej je poveo golom Okamposa već u trećem minut meča na Velodromu, koji je zbog kazne bio potpuno prazan.

Uspjeli su gosti da izjednače u 52. minutu meča preko Tora, ali samo sedam minuta kasnije Vilems je zaradio drugi žuti karton zbog čega je bio prinuđen da ranije ode u svlačionicu.

Kada je svima djelovalo da će doći do podele bodova, Jović je šokirao domaćina. Luka je u igru ušao u 75. minutu meča umesto najboljeg strijelca njemačkog tima Halera. Srbinu je bilo potrebno samo 15 minuta da postigne novi gol.

Od prvog minuta u ekipi gostiju igrali su Mijat Gaćinović i Filip Kostić, dok je u Olimpiku svoje prve minute u Evropi upisao bivši igrač Zvezde Nemanja Radonjić. Popularni Radonja je u igru ušao u 72. minutu meča umjesto strijelca jedinog gola za domaćina.

U drugom duelu grupe koji je propraćen još jednim srpskim okršajem Lacio Sergeja Milinkovića Savića bio je bolji 2:1 od kiparskog Apolona za koji nastupa bivši igrač Partizana Saša Marković.

Videoton bivšeg trenera Partizana Marka Nikolića i napadača Marka Šćepovića loše je krenuo i izgubio na svom terenu od BATE Borisova 2:0 i očigledno je još uvijek nenaviknut na život poslije Danka Lazovića, dok je sprski reprezentativac Adem Ljajić zabilježio asistenciju ubjedljivoj pobjedi Bešiktaša protiv Sarpsborga 3:0.

Od ostalih mečeva Sevilja je doslovno razvalila Standard 5:1, Viljareal i Rendžers su odigrali uzbudljiv meč 2:2, dok je istim rezultatom završen i derbi istoka između kjevskog Dinama i Astane.