Lacio preokretom do pobjede, minimalac Sevilje

Fudbaleri Sevilje pobijedili su APOEL i time pomogli srpskom fudbalu, dok je Lacio došao do preokreta na krilima Sergeja Milinković-Savića.

Sevilja je sa minimalnih 1:0 savladala APOEL, i tako pomogla Srbiji kojoj su u narednom periodu potrebni kiksevi kiparskih klubova zbog nacionalnog koeficijenta.

Španski predstavnik je dominirao tokom cijelog meča sa preko 70 odsto lopte u nogama, ali je uspio da iskoristi samo jednu priliku.

Strijelac prvog i jedinog gola bio je iskusni Čičarito u 17. minutu.

Povremeni reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj proveo je svih 90 minuta na terenu nastupajući za pobjednički sastav.

Lacio je gubio od Rena, ali došao do preokreta i slavio pobjedu u Rimu protiv Rena od 2:1.

Gol za goste postigao je Morel u 55. minutu, ali je onda uslijedio šou Sergej Milinković-Savića.

On je prvo u 64. minutu odlično pogodio ugao gola Francuza i donio izjednačenje, a onda u 75. minutu poslao fenomenalan centaršut za Imobilea, koji je bio neumojiv.

Srpski vezista je potvrdio da se nalazi u fenomenalnoj formi, pošto je na drugom meču zaredom, poslije ligaškog protiv Đenoe, učestvovao sa golom i asistencijom.

Lacio je pobjedom uspio da svojim navijačima izbriše iz sjećanja jako loše izdanje u prvom kolu, kada je od njih bolji bio rumunski Kluž.

Arsenal je opravdao očekivanja i sa podmlađenim sastavom lako izašao na kraj sa Standardom iz Liježa – 4:0.

Već u 16. minutu bilo je 2:0, nakon što je za samo tri minuta mladi Martineli postigao dva gola.

"Tobdžije" nisu dugo čekale za treći pogodak, pošto je u 22. minutu precizan bio Vilok.

Unaj Emeri je u drugom plouvremenu ubacio neke standardne prvotimce, kako bi osjetili teren pred Premijer ligu za vikend, a na konačnih 4:0 povisio je Španac Dani Sebaljos svojim prvim golom u karijeri za ovaj klub.

Ajntraht Frankfurt uspio je da savlada neugodni Gimaraeš u Portugalu rezultatom 1:0.

Gimaraeš se dobro držao tokom cijelog meča, ali nije uspio da stvori veliki broj prilika, pa je pogodak Ndike u 36. minutu bio dovoljan za pobjedu Nijemaca.

Što se srpskih fudbalera tiče, Filip Kostić je proveo cijeli meč na terenu za goste, Mijat Gaćinović je presjedio utakmicu, dok Dejan Joveljić nije bio ni u protokolu.

Nemanja Maksimović je igrao od 84. minuta za Hetafe, koji je sa 2:1 pobijedio Krasnodar na gostovanju.