Lacio u Ligi šampiona poslije 12 godina

Fudbaleri Lacija savladali su Kaljari rezultatom 2:1 u 35. kolu Serije A, a pobjedi je "kumovao" Sergej Milinković-Savić.

Lacio je pobjedom prekinuo užasnu seriju u prvenstvu, pošto je u prethodnih pet mečeva doživio čak četiri poraza, te je obezbijedio četvrto mjesto u ligi i kvalifikovao se za Ligu šampiona prvi put poslije 12 godina.

Milinković-Savić u posljednje vrijeme ne pruža najbolje partije, prije svega zbog sveukupno užasne forme svog Lacija, ali je u ovom meču, barem na trenutak, podsjetio na najblistavije nastupe.

Kaljari je poveo protiv Lacija u 45. minutu, a trener Simone Inzagi je očigledno imao šta da kaže svojim izabranicima na pauzi u svlačionici.

Strijelac gola za goste bio je Đovani Simeone.

Rimljani su napali od samog početka drugog poluvremena, a to im se isplatilo već u 47. minutu.

Reprezentativac Srbije je dočekao ispred kaznenog prostora odbijenu loptu koja mu je "legla" pravo na volej, a epilog su bile "pocijepane" rašlje gola Alesija Kranja.

Sergeju je ovo bio šesti gol u prvenstvu ove sezone, a uz to ima i četiri asistencije.

Domaćin je nastavio da napada i poslije postignutog gola u želji da dođe do sva tri boda.

U 56. minutu Ćiro Imobile je propustio veliku šansu nakon što mu je zamisao pročitao golman Kaljarija, ali isto nije uspio da učini nešto kasnije.

U 60. minutu jedan od najboljih asistenata evropskih liga Luis Alberto je poslao fantastičnu loptu koju je "pokupio" upravo Imobile i pogodio za 2:1.

Obje ekipe kao da su se pomirile s trenutnim rezultatom i do kraja meča nije bilo znajačnijih dešavanja.