Lajpcig i Atalanta u četvrtfinalu Lige šampiona

Fudbaleri Lajpciga i Atalante prvi su učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Meč između Lajpciga i Totenhema završen je rezultatom 3:0, a između Valensije i Atalante 3:4

Lajpcig je preko Marsela Sabicera poveo u 10. minutu. Sabicer je timu dao još jedan razlog za slavlje kada je u 21. minuti povećana prednost.

Emil Forsberg na listu strijelaca upisao se u 87. minutu.

Utakmica odigrana na Red Bul Areni završena je rezultatom 3:0.

U utakmici odigranoj 19. februara slavio je Lajpcig (1:0).

Utakmica između Valensije i Atalante na Estadio de Mestalji odigrana je pred praznim tribinama, a Atalanta je sjajno počela.

Josip Iličić u trećoj minuti je izveo penal po sredini gola po podu i poveo za Atalantu. Ipak, Valensia je preko Kevina Gameira izjednačila u 21. minutu.

Iličić je samo nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena izveo penal i upisao drugi pogodak.

Gameiro je u 51. minutu izjednačio na 2:2.

Feran Tores je u 67. minutu poveo za Valensiju, ali je Iličić u 71. minuta postigao hat-trik. Iličić je četvrti pogodak upisao u 82. minutu.

U utakmici odigranoj 19. februara Atalanta je slavila s 4:1.