Lajpcig "pregrmio" Istanbul

Fudbaleri Lajpciga pobijedili su u Istanbulu ekipu Bašakšehira 4:3 (2:1) i došli blizu osmine finala Lige šampiona.

Junak Lajpciga bio je rezervista Aleksander Serlot sjajnim golom minut prije kraja.

Kada je tonula nada Lajpciga da će i ove sezone biti hit u eliti, izdigao se Norvežanin i "projektilom" pogodio mrežu Bašakšehira, nepunih pola sata od ulaska u igru.

Malo je falilo da Irfan Kahveči kazni sve promašaje, stative i prečke gostiju, kao i dva puta prednost od dva razlike Lajpciga.

Turčin je pet minuta prije kraja kompletirao "het-trik" iz slobodnog udarca i kada se činilo da će biti "samoubistvo" Lajpciga, desio se Serlot.

Sav trud i lijepi golovi talentovanih Danija Olma, Nordija Mukijelea i Jusufa Poulsena mogli su da "padnu u vodu".

Da nije bilo visokog Norvežanina da stavi pečat na dramu u Istanbulu, gdje šansu nije dobio srpski fudbaler Danijel Aleksić za domaćina.

Tabela kaže sljedeće – drama se dodatno "zakuvala" jer Lajpcig ima devet bodova, koliko i Mančester junajted.

Ništa se ne zna, ali Lajpcig nastavlja da živi svoj san.

U E grupi i borbi za treće mjesto, Krasnodar je bio bolji od Rena na svom terenu 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 72. minutu kada je iskusni Markus Berg pobjegao odbrani francuskog tima poslije ispucavanja iz odbrane.

Tako je sudar debitanata, dva od četiri (Bašakšehir, Mitjilend), pripao Rusima koji će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Ranije su prolaz obezbijedili Čelsi i Sevilja.