Fudbal

Liga Šampiona: Remi Željinih juniora protiv Lokomotive

Liga Šampiona: Remi Željinih juniora protiv Lokomotive
Foto: N.N. | Liga Šampiona: Remi Željinih juniora protiv Lokomotive

Juniori Željezničara remizirali su u prvoj utakmici 2. kola omladinske UEFA Lige prvaka protiv Lokomotive iz Zagreba odigravši 1:1.

Izabranici Omera Joldića odigrali su još jedan sjajan meč i tako ostvarili povoljan rezultat uoči revanša na "Grbavici".

Plavi su bolju igru u prvom dijelu krunisali u 41. minuti kada je Amar Beširević pogodio za vodstvo.

Gosti su imali još nekoliko velikih šansi, a kazna za promašaje je stigla u 73. minuti kada je Marko Vranjković hrvatskom prvaku donio poravnanje.

Domaći su imali i penal u samom finišu, ali je golman "Želje" Filip Dujmović sjajno odbranio udarac Ivana Skansija. Revanš je na programu 22. novembra u Sarajevu. 

Najčitanije