Juniori Željezničara remizirali su u prvoj utakmici 2. kola omladinske UEFA Lige prvaka protiv Lokomotive iz Zagreba odigravši 1:1.
Izabranici Omera Joldića odigrali su još jedan sjajan meč i tako ostvarili povoljan rezultat uoči revanša na "Grbavici".
Plavi su bolju igru u prvom dijelu krunisali u 41. minuti kada je Amar Beširević pogodio za vodstvo.
Gosti su imali još nekoliko velikih šansi, a kazna za promašaje je stigla u 73. minuti kada je Marko Vranjković hrvatskom prvaku donio poravnanje.
Domaći su imali i penal u samom finišu, ali je golman "Želje" Filip Dujmović sjajno odbranio udarac Ivana Skansija. Revanš je na programu 22. novembra u Sarajevu.