Liga šampiona: Partizan bez bodova završio takmičenje

Pored duela Arsenal – Partizan, u srijedu je odigrano još sedam mečeva poslednjeg kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Na četiri meča slavili su domaćini, na dva gosti, a jedan je završen bez pobjednika.

U grupi E Bajern je na svom terenu bio ubjedljiv protiv Bazela – 3:0, a Kluž i Roma su u Rumuniji odigrali nerješeno 1:1. U F grupi Marselj je pobjedio Čelsi na Velodromu 1:0, a Žilina je kod kuće izgubila od Spartaka sa 2:1.

Najubedljiviji je bio Real koji je u Madridu pobedio Okser sa 4:0, a u drugom meču G grupe Ajaks je slavio u Milanu sa 2:0. Konačno, u 'Partizanovoj H grupi', Šahtjor je u Donjecku pobjedio Bragu sa 2:0.

Grupa E:

Italijanska Roma je na gostovanju kod rumunskog Kluža igrala nerješeno 1:1 što joj je i bilo dovoljno za ostanak na drugom mestu.

Rimljani su u 21. minutu preko Marka Borijela postigli gol za vođstvo od 1:0. Pobjedu je Roma ispustila u 88. minutu, kada je Lasina Traore Klužu doneo izjednačenje.

Bajern je bio mnogo ubedljiviji u duelu sa Bazelom.

Prvo je u 35. minutu Frank Riberi Bavarcima donio gol prednosti, da bi Anatolij Timoščuk dva minuta kasnije povisio na 2:0. Riberi je drugim golom na utakmici u 50. minutu rešio pitanje pobjednika.

Bazel će, ipak, i na proljeće igrati na međunarodnoj sceni, ali u Ligi Evropa, dok će se Kluž posvetiti rumunskom prvenstvu.

Grupa F:

Fudbaleri Čelsija izgubili su u Marselju od domaćeg Olimpika sa 0:1 u posljednjem, šestom kolu Grupe F i propustili priliku da postanu jedina ekipa koja je do osmine finala Lige šampiona došla sa maksimalnim učinkom.

Čelsi je poslije pet pobjeda u pet uvodnih utakmica još ranije osigurao prvo mjesto na tabeli Grupe F, ali je u posljednjem kolu pokvario utisak porazom u Marselju.

Pobjednički gol za Olimpik, koji će u nokaut fazu sa drugog mjesta, postigao je u 81. minutu Brandao na pas Tajea Taiva.

Treće mjesto i učešće u Ligi Evropa i pre posljednjeg kola bilo je rezervisano za moskovski Spartak, koji je sa 2:1 pobjedio na gostovanju kod slovačke Žiline, uz Partizan, jedine ekipe koja je grupnu fazu završila bez osvojenog boda.

Tomaš Majtan je u 48. minutu doveo Žilinu u vođstvo od 1:0, ali je izjednačenje Spartaku u 54. doneo Aleks, na asistenciju srpskog fudbalera Nikole Drinčića.

Još jedan Brazilac u redovima Spartaka Ibson, u 61. minutu je prelomio meč i moskovskom timu doneo sva tri boda. Utakmica je, ipak, protekla u senci izgreda navijača Spartaka, koji su već u drugom minutu ubacivanjem baklji na teren prekinuli meč.

Prekid je trajao oko 20 minuta, da bi se nastavio posle apela organizatora i fudbalera Spartaka da se situacija smiri.

Grupa G:

Plasman u osminu finala Lige šampiona iz Grupe G obezbjedio je i Milan, uprkos porazu na svom terenu od Ajaksa - 0:2.

Ajaks je poveo u 57. minutu, kada je Demi de Zev naleteo na odbitak posle šuta Sijema de Jonga. Tobi Aldervireld je u 66. minutu duplirao prednost gostiju.

Holandski tim je, ipak, ostao na trećem mjestu na tabeli, pa će takmičenje na međunarodnoj sceni na proljeće nastaviti u Ligi Evropa.

Milan je još ranije obezbjedio nastavak takmičenja u Ligi šampiona, pa je jedina nedoumica u Grupi G bila da li će Okser uspjeti da prestigne Ajaks na trećem mjestu.

Okser, ipak, nije bio ni blizu, pošto je Benzema već u 12. minutu na pas Kristijana Ronalda doveo Real u prednost od 1:0. Ronaldo se u 49. minutu i sam upisao u listu strelaca, da bi Benzema golovima u 72. i 88. minutu postavio konačan rezultat.

Grupa H:

U H grupi fudbaleri Šahtjora pobjedili su u Donjecku portugalsku Bragu sa 2:0 i osvojili prvo mjesto na tabeli Grupe H Lige šampiona, dok će u osminu finala sa drugog mjesta Arsenal, koji je u Londonu savladao Partizan sa 3:1.

Šahtjoru je za lidersku poziciju bio dovoljan i bod, ali su mu pobjedu donjeli golovi Razvana Raca u 78. i Luiša Adrijana u 83. minutu.

Ukrajinski šampion tako je zauzeo prvo mjesto sa 15 bodova, tri više od Arsenala i šest od Brage. Partizan je od ranije bio zakucan za začelje tabele, pošto u šest kola nije osvojio ni bod.

• Arsenal - Partizan 3:1
  • Šahtjor - Braga 2:0