Liverpul preko Flamenga do krova svijeta

Fudbaleri Liverpula osvojili su titulu na FIFA Svetskom klupskom prvenstvu u Dohi.

Ekipa Jirgena Klopa nastavila je dominaciju Evropljana u ovom takmičenju i pogotkom Roberta Firmina u 99. minutu savladala brazilski Flamengo sa 1:0.

Sjajni napadač je heroj Redsa bio i u polufinalu, kada je u sudijskoj nadoknadi izbacio meksički Monterej.

Publika u Dohi je imala prilike da vidi otvorenu utakmicu, a brazilska ekipa, autsajder na ovom meču, nije se libila da pokaže zube prvaku starog kontinenta.

Redsi su bolje otvorili meč i u prvim minutima meča imali nekoli dobrih prilika, koje nisu uspjeli da iskoriste Firmino i Keita.

Brzo je uzvratio Flamengo preko Bruna Enrikea, ali je Alison dobro reagovao i loptu izbacio u korner.

Start drugog poluvremena protekao je u napadima sa obje strane. Nakon promašaja Firmina i Salaha, Gabrijel Barbosa je imao fantastičnu priliku. Međutim, Alison se ponovo nije dao prevariti.

Velika drama viđena je i u posljednjim trenucima regularnog dijela, kada je sudija morao da u pomoć pozove VAR tehnologiju.

Činilo se da je Mane sapleten i fauliran u kaznenom prostoru protivničke ekipe, ali je snimak pokazao drugačije – ušlo se u produžetke.

Nije mnogo prošlo, a Roberto Firmino koristi asistenciju Manea, vara štopera i golmana Flamenga i rutinski postiže gol.

Mogli su i jedni i drugi do gola u završnici drugog produžetka, ali Aleksander-Arnold, odnosno Korea dos Santos bili su neprecizni, pa je Liverpul postao prvak svijeta.