Liverpul savladao Atletiko Madrid, PSŽ i Lajpcig remizirali

Liverpul je u okviru grupe B Lige šampiona savladao Atletiko iz Madrida sa 2:0. Žota je doveo Liverpul u vođstvo u 13. minuti, a pobjedu od 2:0 Liverpulu je donio Mane u 21. minuti.

PSŽ i Lajpcig su u grupi A remizirali 2.2. Nije PSŽ dobro ušao u meč i Lajpcig je došao do prednosti od 1:0 već u osmoj minuti golom Nkunkua, da bi u 12. minuti Andre Silva promašio jedanaesterac za Lajpcig. Rezultat na 1:1 je poravnao Vajnaldum u 21. minuti, a isti igrač je donio prednost PSŽ-u od 2:1 golom u 39. minuti. Konačan rezultat meča od 2:2 postavio je Sloboslaj u 90+2 minuti.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati:

Mančester Siti – Klub Briž 4:1 ( Foden 15. min., Marez 54. min., Sterling 72. min. Gabrijel Žesus 90+2) – Stouns (autogol 17. min)

Borusija Dortmund – Ajaks 1:3 ( Rojs 37. min., jedanaesterac – Tadić 72. min, Heler 83. min., Klasen 90+3)

Šerif – Inter 1:3 ( 90+2 Traore – Brozović 54. min., Škriniar 66. min., Sančez 82. min.)

Sporting – Bešiktaš 4:0 (Pedro Gonsalves 31. min, 38. min, Pailinjo 41. min., Sarabio 56. min)