Liverpul slavio protiv Totenhema, petarda Čelsija

U posljednjoj današnjoj utakmici 36. kola englskog Premijeršipa, fudbaleri Liverpula se u derbiju savladali Totenhem sa 4:2.

Dva kola do kraja “redsi“ imaju 78 bodova, pet manje od vodećeg Arsenala i četvrti od Mančester Sitija koji ima i utakmicu manje, tako da je jasno da titula nedostižna. S druge strane, Spursi su ostali peti sa 60 bodova.

Domaći su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu. U vođstvo ih je doveo Mohamed Salah u 16. minuti, da bi onda prednost uduplao Andrju Robertson u 45. minuti. U petom minutu nastavka Gakpo je pogodio za 3:0. Za potpuni debakl gostiju pobrinuo se Eliot koji je pogodio za 4:0. Ipak, gosti su do kraja uspjeli da ublaže prednost preko Rišarlisona (72) i Sona (77).

Ranije danas Čelsi je razbio Vest Hem sa 5:0, dok je Brajton sa 1:0 slavio protiv Aston Vile.

Poredak: Arsenal 83, Siti 82, Liverpul 78, Aston Vila 67, Totenhem 60...