Liverpul u očaju, Čelsi osvojio "Enfild"

U derbiju Premijer lige Čelsi je savladao aktuelnog šampiona Liverpul na "Enfildu" rezultatom 1:0 (1:0) u posljednjoj utakmici 29. kola.

Tako su "plavci" skočili na četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona, uz utakmicu više i bod više od Evertona, odnosno, dva boda više od Vest Hema.

Liverpul je ostao na sedmoj poziciji sa 43 boda i trenutno je van zone koja vodi i u Ligu Evrope.

Ono što još više može da brine navijače "crvenih" jeste frapantan podatak da Liverpul nije postigao nijedan gol na svom stadionu u 2021. godini.

I ne samo to, nego su upisali peti uzastopni poraz na "Enfildu", što je najgori niz u novijoj istoriji kluba.

I to su "ostvarili" kao aktuelni šampioni Engleske.

Tomas Tuhel je želio da kontroliše loptu i dešavanja na terenu, što mu je i uspjelo. Čelsi je bio konkretniji, a poslije promašene šanse Tima Vernera u 17. minutu, Nijemac je i postigao gol u 24.

Istrčao je poslije dugačkog pasa i obišao istrčalog Alisona, te je gotovo ušao s loptom u gol.

Međutim, VAR je i ovog puta stupio na scenu i učinio da društvene mreže "eksplodiraju". Izvučene su geometarske linije i procijenjeno je da je rame Vernera bilo bliže Alisonu od stopala Robertsona - na gotovo 50 metara od gola Liverpula.

Na drugoj strani je Sadio Mane propustio veliku priliku nakon sjajne asistencije Mohameda Salaha.

Čelsi je nastavio s ofanzivnom igrom i to mu se isplatilo u 42. minutu. Tada smo vidjeli solo minijaturu Mejsona Maunta koji je veoma efektno, sa ivice kaznenog prostora, pogodio dalji ugao za vođstvo gostiju.

U drugom poluvremenu gledali smo još "mršaviji" fudbal od strane oba tima. Liverpul nije uspijevao da uputi nijedan šut u okvir gola rivala.

Taj podatak je dovoljno govorio o njihovim šansama da dođu do izjednačenja.

Sa druge strane, Čelsi je igrao onoliko koliko mu je bilo dovoljno.