Madžid Šošić (22) je novi igrač Fudbalskog kluba Željezničar nakon što su klubovi Željezničar i Hajduk ozvaničili njegov transfer.
Šošić je potpisao ugovor do ljeta 2027. godine. Rođen 12. avgusta 2002. godine, Šošić je svoju fudbalsku karijeru započeo u omladinskoj školi FK Željezničar, gdje je ostao do 2020. godine, osvajajući titule u konkurenciji kadeta i juniora.
Nakon toga prelazi u Hajduk, gdje je nastupao za sve mlađe selekcije, a bio je i na posudbama u Zrinjskom i slovenskom Radomlju.
U Radomlju je odigrao 64 utakmice, postigao 13 golova i zabilježio 8 asistencija. Šošić je također debitovao za A selekciju Bosne i Hercegovine ove godine na prijateljskom susretu sa Italijom.