Maestralni Salah – Liverpul lako s anemičnim Arsenalom

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Arsenal sa 3:1, u trećem kolu Premijer lige.

Izabranici Jirgena Klopa potpuno su nadigrali "tobdžije", pogotovo u drugom poluvremenu kada smo gledali dominaciju domaćih sve do 85. minuta.

"Redse" je do trijumfa predvodio Mohamed Salah, koji je postigao dva gola u kratkom vremenskom periodu. Kod oba pogotka može da se zahvali Davidu Luizu.

Brazilac ga je prvo srušio u jedaneastercu, posle čega je Egipćanin realizovao penal, a potom je Luiz ispustio Salaha, koji je fenomenalnim udarcem savladao Lena.

Prethodno je Liverpul na poluvrijeme otišao s golom prednosti, pošto je Džoel Matip u 40. minutu glavom zatresao mrežu Arsenala.

Počasni pogodak za ekipu Unaja Emerija postigao je rezervista Toreira, koji je u 85. minutu, na asistenciju Obamejanga, poslao loptu iza leđa Adriana.

Liverpul je ostao maksimalan poslije tri kola, dok je Arsenal poslije dva trijumfa, doživio prvi poraz u sezoni.

Premijer liga 3. kolo:

Norič – Čelsi 2:3 (2:2) (Kantvel 6, Puki 30 -- Abraham 3, 68; Maunt 17)

Šefild junajted – Lester 1:2 (0:1) (Mekburni 62 -- Vardi 38, Barns 70)

Brajton – Sautempton 0:2 (0:0) (Đenepe 50, Redmond 92)

Votford – Vest Hem 1:3 (1:1) (Grej 17 -- Nobl 3, Ale 64, 73)

Mančester junajted – Kristal Palas 1:2 (0:1) (Džejms 89 -- Aju 32, van Anholt 93)

Liverpul – Arsenal 3:1 (1:0)  (Matip 40, Salah 48, 59 - Toreira 85)